Bugün - 20 Ağustos 2019 Salı
Foto Galeri
Video Galeri
Firma Rehberi
Künye
WEBTV
Sosyal Medya
Üye İşlem
 Bize Ulaşın
www.zonguldakpress.com Logo
Zonguldak
İlçeler
Asayiş
Gündem
Siyaset
Dünya
Kültür-Sanat
Teknoloji
Spor
Sağlık
Diğer »
-
Zonguldak 23°°C
Haber Detayları

ERDEMİR'i, Cumhurbaşkanına şikayet ettiler!..

İrfan Erdem'den Belediye Başkanı Halil Posbıyık'a tam destek geldi.

Siyaset Haberi - 8 Ağustos 2019 Perşembe - 13:05
İrfan Erdem'den Belediye Başkanı Halil Posbıyık'a tam destek geldi.
Resmi küçültmek için üzerini tıklayın...

ERDEM'DEN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A "ERDEMİR GERÇEĞİ" 

Deniz Ticaret Odası Batı Karadeniz Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Erdem:

"OYAK GRUBU'NA ERDEMİR ELBİSESİ BÜYÜK GELDİ"

Deniz Ticaret Odası Batı Karadeniz Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Erdem, Erdemir'in Ereğli'ye verdiği zararları içeren mektubu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a iletti. Erdem "Şehrimizde olan Erdemir’in Ereğli üzerinde kurduğu baskının üzüntüsünü yaşamaktayız" dedi. Erdem Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası yöneticilerini de sessiz kalmaları nedeniyle eleştirdi.

Deniz Ticaret Odası Batı Karadeniz Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Erdem'den Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık'ın Erdemir uyarısına tam destek geldi. Erdem, Erdemir'in Ereğli'ye ve iş dünyasına verdiği zararı içeren mektup kaleme alarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a gönderdi. İrfan Erdem "Şehrimizde olan Erdemir’in Ereğli üzerinde kurduğu baskının üzüntüsünü yaşamaktayız. OYAK şehre sırtını dönmüştür" dedi. Erdem Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası yöneticilerini de sessiz kalmaları nedeniyle eleştirdi.

İrfan Erdem'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hitaben yazdığı metin şöyle:
"Erdemir’in Ereğli’ye kuruluşunu sağlayan Belediye Reisi Kâmil ERDEM’in Adnan MENDERES ile olan dostluğunu ve ülkenin gelişimi için can pahasına şehrimize katmış olduğu bu güzide kurumun amacı dışına çıktığını görmenin üzüntüsü içerisindeyiz. Ereğli Belediye Başkanı Sayın Halil POSBIYIK yalnız değildir. Ereğli olarak desteğimiz tamdır.

OYAK Gurubuna, yöneticilerine Erdemir elbisesi büyük gelmiştir. 1957’de Erdemir anlaşması ABD Başkanı Dwight D. Eisenhower ve Türkiye Cumhurbaşkanı Celal BAYAR arasında yapılmıştır. 15 Mayıs 1965’de Erdemir Faaliyete geçmiş, sıvı çelik dökmeye başlamıştır. O yıllardan bugüne kadar şehrin iş insanları Erdemir’i hiçbir zaman desteksiz bırakmamıştır. Gerektiği zaman işçisi, çocuğunun rızkını Erdemir ile paylaşmıştır. Erdemir’e hizmet veren kurum ve kuruluşlar Erdemir’in gelişimini görmek için gecesini gündüzüne katıp siper olmuşlardır.

OYAK grubu tüm bunları görmezden gelerek şehre sırtını dönmekte, o şehirde iş yapan o fabrikanın kurulumunda emeği geçen yarım asırlık firmaları dahi iflas ettirirken gözünü dahi kırpmamaktadır, muhatap olmamaktadır. Kendisi acente kurarak Erdemir’e 50 senedir deniz hizmeti veren kurumları, acenteleri işsiz bırakmaktan çekinmemiştir. Erdemir’in ahtı vefası yoktur. Ereğli’de Erdemir ile daha önce iş yapan nakliyeciler, sac tüccarları, müteahhitler ve gemi acenteleri bugün işsizdir. Erdemir acentelik şirketi kurarak ne yapmak istiyor?"

KÜÇÜK SANAYİCİYİ YOK ETMEK İSTİYOR

"Ülkesi için üreten küçük sanayiciye bile rakip gözüyle bakarak yok etmeye çalışmaktadır. Bu şehrin çalışanlarını, sana hizmet eden insanları hiçe saymak şehri kızdırır. İnsanların elleriyle kurduğu, bağlarını bahçelerini verdiği, çocukları gibi gördüğü Erdemir’e küstürür. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Meclis üyeleri Erdemir ve Ereğli konusunda bir görüş bildirmemiş ve açıklamada bulunmamışlardır. Önümüzdeki seçimlerde üyelerine ne anlatacaklarını çok merak ediyorum.

Sayın Devlet büyüğüm Reisi Cumhurum OYAK’ın başına atadığınız Süleyman Savaş ERDEM, ben bir tek Cumhuru Reisimizden talimat alırım diyerek hiç kimse ile görüşmeyeceğini söylemektedir. Ankara’dan Ereğli’ye bakarak Erdemir’i yönetmek olmaz bunlara müsaade etmemeniz lazım, maalesef doğru gitmiyor.

Süleyman Savaş ERDEM Erdemir’i kaç kere ziyaret etmiş? Erdemir’in kuruluş müzesini gezmiş mi? Erdemir’in kültürü, demir çelik kültürü cefa gerektirir, OYAK ve Erdemir’i yönetenler Erdemir ruhunu bu şehrin topraklarından silmeye çalışmaktadır. İnsanların acısı ve zararı üzerinden yöneticiler prim yapmaktadır."

Sayın Reisi Cumhurum, 

İnsanı yaşat ki devlet yaşasın."
ERDEMİR, SORUMLULUKLARINI YERİNE GETİRMİYORSUN
İrfan Erdem, Erdemir yönetimine de şöyle seslendi:
"Ey Erdemir Yönetimi yaşadığın şehrin Belediyesine, esnafına, iş insanına olan sorumluluklarını yerine getirmiyorsun neden?
Yüksek fırın devre dışı neden?
Ölümleri bile saklıyorsun neden?
Unutmayın ki bu halk bu fabrikanın kurulma iradesini göstermiş ve yine bu halk istemez ise ne bir kilo mal üretebilir, ne bir kamyon içeri girebilir nede dışarı çıkabilir, nede limana bir gemi yanaşabilir.
Sonuç itibariyle sizlerden şehre, size çalışan personelinize, iş yapan üreten hizmet eden kişi ve kurumlara, eğer büyükseniz büyüklüğünüze yakışır davranmanızı, ilkeli olmanızı bu şehrin ilk sanayicisi olarak, Deniz Ticaret Odası Batı Karadeniz Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı olarak, içinde çalıştığımız kurumun kurulmasında emeği olan kişi ve bu şehirde yaşayan bir vatandaş olarak, İrfan ERDEM olarak tavsiye ederim."

Facebook'ta Paylaş
 
Anahtar Kelimeler:İrfan, Erdemden, Belediye, Başkanı, Halil, Posbıyıka, tam, destek, geldi,
Kaynak / EditörAdmin
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Siyaset Haberleri
AKP İl başkanı Zeki Tosun görevden alınıyor mu?..
Bizim önceliğimiz her zaman vatandaşımız olacaktır!..
ERDEMİR'i, Cumhurbaşkanına şikayet ettiler!..

ERDEMİR'i, Cumhurbaşkanına şikayet ettiler!..
Posbıyık, “ERDEMİR, Ereğli halkına sırtını dönmüştür!..“
Halk toplantısında minik Asya ilgi odağı oldu...
Yolcu trenlerinin kapasitesi artıyor...
Zonguldak heyeti Süleyman Soylu'ya çıkarma yaptı...
Diğer Başlıklar

Leoparlar ve Vahşi Kediler bu topraklarda yaşamış!..
Uyuşturucu ticareti yapan 1 kişi tutullandı!..
İşçiler arasından taşlı-sopalı kavga çıktı!..
Kullanıcılarına milyarlarca dolar tazminat mı ödeyecek?..
ATV ile kaza yapan yaşlı adam ağır yaralandı!..
Çiçek almaya gelen 'Nicole'ya gönlünü kaptırdı...
Ulusal Gazeteler
Arşiv Arama
Lig Tablosu
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
WEBTV
Sosyal Medya
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
0,27ms