Bugün - 7 Nisan 2020 Salı
Foto Galeri
Video Galeri
Firma Rehberi
Künye
WEBTV
Sosyal Medya
Üye İşlem
 Bize Ulaşın
www.zonguldakpress.com Logo
Zonguldak
İlçeler
Asayiş
Gündem
Siyaset
Dünya
Kültür-Sanat
Teknoloji
Spor
Sağlık
Diğer »
-
Zonguldak 12°°C
Haber Detayları

Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık ve eşi Neriman Posbıyık, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü öncesinde belediyede çalışan kadın personel ile bir araya geldi, günlerini kutlayarak, "El ele mücadele edeceğiz" dedi.

Siyaset Haberi - 7 Mart 2020 Cumartesi - 00:06
Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık ve eşi Neriman Posbıyık, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü öncesinde belediyede çalışan kadın personel ile bir araya geldi, günlerini kutlayarak,
Resmi küçültmek için üzerini tıklayın...

Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık ve eşi Neriman Posbıyık, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü öncesinde belediyenin kadın çalışanlarıyla buluştu.

Posbıyık, Belediye yemekhanesinde düzenlenen etkinlikte kadın personelin 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutladı. CHP ve AK Parti Grubu kadın meclis üyeleri ve kadın çalışanların katıldığı kutlamada Başkan Posbıyık, aydınlık gelecek için kadınlarla el ele mücadele edeceklerini söyledi.

“KADININ OLDUĞU YERDE BAŞARI, DİSİPLİN VARDIR”

Başkan Posbıyık, konuşmasında şunları söyledi: “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nüz kutlu olsun. Kadın eşitliğini koruyabilmek için hepinizin, hepimizin el birliğiyle mücadeleye devam etmemiz lazım. Büyük Atatürk’ün Cumhuriyet döneminde kadınlarımıza verdiği hakları maalesef koruyamadık. Kadınlarımız hep İkinci Sınıf vatandaş muamelesi gördü. Sadece 2019 yılında 474 kadın katledildi. Bin civarında kadın şiddete uğradı. Buna karşı mücadeleye daha hızlı devam etmek lazım. Kadının olduğu yerde titizlik, başarı, disiplin vardır.

BELEDİYEDE KADIN SAYISINI ARTIRMAK İÇİN MÜCADELE EDİYORUM

Benim için kadın-erkek ayrımı diye bir şey asla yoktur. Belediyemizde çok değerli arkadaşlarımız var. Ereğli Belediyesi'ni yürüten, yöneten arkadaşlarımız var; hem de en üst kademelerde. Yeterli mi? Değil. Kadın sayısının belediyede çoğalması için elimden gelen gayreti gösteriyorum. Daha fazla kadın çalışan olması lazım. En azından erkeklerle eşit olması lazım.

Yönetimde daha çok pay sahibi olmaları lazım. Onların zekalarına, öngörülerine, disiplinlerine, titizliklerine güveniyorum, inanıyorum. Çünkü sizlerle birlikte belediyeyi yönetiyoruz. Eğer Ereğli Belediyesi başarıya ulaşacaksa çalışma arkadaşlarımızın verimiyle başarıya ulaşacak. Ülke şartlarına göre belediyenin imkanları neyse en iyisini personel için, kadınlar için kullanırım.

EŞİTLİK İÇİN EL ELE MÜCADELE ETMELİYİZ

Eşit haklar için el ele mücadele etmemiz lazım. Sizler benim mesai arkadaşlarımsınız, yol arkadaşlarımsınız. Kdz. Ereğli’ye başarıyı getirmek için el ele verdiğim, birlikte olduğumuz çok değerli insanlarsınız. Hepinizi yürekten seviyorum. Hep iyi olmanızı istiyorum. En önemli görevimiz Ereğli halkına hizmet etmek."

Başkan Posbıyık, konuşması ardından kadın çalışanları kutlayarak hediyelerini tek tek verdi. İlk hediyeleri eşi Neriman Posbıyık'a ve kadın Belediye Meclis üyelerine takdim etti.

“TÜM KADINLAR BİRER NERGİS ÇİÇEĞİDİR”

Tüm kadınları nergis çiçeğine benzeten Neriman Posbıyık da, etkinlik için teşekkür ederek “Belediye başkanımıza ve burada emeği olan tüm personele ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum. Emekçi kadınlar günümüz kutlu olsun. Ben her birinizi birer nergis çiçeği olarak görüyorum. Kadınlar bence çiçeklerin içinde en değerli olan nergis çiçeği gibidir. Dikkat edin bütün çiçekler kopardığınız zaman solar veya bakım ister.

Mücadele edersiniz o çiçekleri yetiştirmek için. Ama nergis çiçeğiyle uğraşmanıza, mücadele etmenize hiç gerek yoktur. Bakarsınız en zor şartlarda bile, bakım yapmadan da nergis çiçekleri her yerde patlamıştır. Kendi gayretiyle hayata tutunmuştur. Onun için biz kadınlar, her birimiz birer nergis çiçeğiyiz. Ben de sizin her birinizi birer nergis çiçeği olarak görüyorum. Günümüz kutlu olsun” dedi.

Başkan Posbıyık, tüm vatandaşları 8 Mart Pazar Günü saat 12.00’de Atatürk Anıtı’nda yapılacak etkinliğe davet etti, kadınlar için hazırlanan hediyelerin dağıtımının ardından toplu hatıra fotoğrafı çektirildi.

Haberin Diğer Fotoğrafları
Facebook'ta Paylaş
 
Anahtar Kelimeler:Ereğli, Belediye, Başkanı, Halil, Posbıyık, eşi, Neriman, Posbıyık, 8, Mart, Dün,
Kaynak / EditörAdmin
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Siyaset Haberleri

Diğer Başlıklar

Ulusal Gazeteler
Arşiv Arama
Lig Tablosu
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
WEBTV
Sosyal Medya
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
0,21ms