Bugün - 25 Şubat 2021 Perşembe
Foto Galeri
Video Galeri
Firma Rehberi
Künye
WEBTV
Sosyal Medya
Üye İşlem
 Bize Ulaşın
www.zonguldakpress.com Logo
Zonguldak
İlçeler
Asayiş
Gündem
Siyaset
Dünya
Kültür-Sanat
Teknoloji
Spor
Sağlık
Diğer »
-
Zonguldak 24°°C
Haber Detayları

Zonguldak Teknopark A.Ş. ön kuluçka girişimcisi Kübra Eroğlu’nun buluşu ‘’Platon-Akıllı Mutfak Sistemleri’’ projesinin, Teknopark bünyesinde Patent Tescil Belgesi almaya hak kazandırdığı bildirildi.

Teknoloji Haberi - 3 Şubat 2021 Çarşamba - 21:09
Zonguldak Teknopark A.Ş. ön kuluçka girişimcisi Kübra Eroğlu’nun buluşu ‘’Platon-Akıllı Mutfak Sistemleri’’ projesinin, Teknopark bünyesinde Patent Tescil Belgesi almaya hak kazandırdığı bildirildi.
Resmi küçültmek için üzerini tıklayın...

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ) Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü’nce, yapılan yazılı açıklamada, şunlar kaydedildi:

‘’Zonguldak Teknopark’ta ilk patent alındı. Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü öğrencisi ve Zonguldak Teknopark A.Ş. ön kuluçka girişimcisi Kübra Eroğlu’nun, çocukları yanık travmalarından korumayı ve ev içi güvenlik kültürünü desteklemeyi hedefleyen ‘Platon –Akıllı Mutfak Sistemleri’ projesi kapsamında geçtiğimiz yıllarda patent çalışmalarına başlanmış, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ile Zonguldak Teknopark A.Ş.’nin ilk patent çalışması ‘Platon –Akıllı Mutfak Sistemleri’ projesi ile yapılmıştı.

Projenin faaliyetleri kapsamında önlenebilir kazalara karşı emniyetli ortam planlamalarının geliştirilmesi ve proaktif yaklaşımların sistematikleştirilmesi sağlanmıştır. UNICEF’in her çocuk için sağlık, eğitim, eşitlik, koruma ilkeleri ışığında ve Çocuk Haklarına Dair Sözleşme rehberliğinde, bu projeyle hanelere güvenlik kültürü taahhüt etmek, sunulan yeni deneyimleri küresel ölçekte yaygınlaştırmak ve sosyal paydaşların faydalarını artırarak sürdürülebilir kalkınma hedeflerinin çeşitli düzeylerde geliştirilmesi hedeflenmektedir.

Projenin bir başka çalışması olarak üniversitemiz Klinik Araştırmalar Etik Kurulu ve İnsan Araştırmaları Etik Kurulu izinleri sonrası Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Bekir Haluk Güvenç danışmanlığında başlatılan yanık araştırmaları ile kazazede pediatrik popülasyonun tanımlanması, kazaların hukuksal boyutlarının incelenerek mevcut projeye ve diğer akademik çalışmalara projeksiyon oluşturması planlanmıştır.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesinin başvuru sahibi olduğu, Zonguldak Teknopark A.Ş. ön kuluçka girişimcisi Kübra Eroğlu’nun buluşu olan ve üniversitemiz öğretim üyeleri Dr. Öğr. Üyesi Hakan Kaya ile Doç. Gökhan Bayar işbirliğinde geliştirilen ‘Platon-Akıllı Mutfak Sistemleri’ projesi Patent Tescil Belgesi almaya hak kazanmıştır.

Teknopark Genel Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Ferdi Kesikoğlu, konuyla ilgili olarak ‘Üniversitemiz ve Teknoparkımız için gurur verici bir gelişme. Kuruluşumuzdan itibaren ekipçe, Fikri Sınai Mülkiyet Hakları konusunda oldukça titiz davranıp katma değeri yüksek projeleri ilimize kazandırmaya çalışıyoruz.

Bu karşılığı almanın haklı sevincini yaşıyoruz. Bize yaşattıkları gurur ve mutluluk için buluş sahiplerine teşekkür eder, başarılarının devamını dilerim. Bu süreçte bizleri destekleyen başta Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çufalı olmak üzere tüm paydaşlarımıza teşekkür ederim.”  dedi.

Haberin Diğer Fotoğrafları
Facebook'ta Paylaş
 
Anahtar Kelimeler:Zonguldak, Teknopark, AŞ, ön, kuluçka, girişimcisi, Kübra, Eroğlu’nun, buluşu, ‘,
Kaynak / EditörAdmin

 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Teknoloji Haberleri

Diğer Başlıklar

Ulusal Gazeteler
Arşiv Arama
Lig Tablosu
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
WEBTV
Sosyal Medya
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
0,61ms